Get Adobe Flash player

patronat


Burmistrz Miasta ZąbkiStarosta Powiatu

Wołomińskiegopatroni medialnistatystyka strony


Od elektronicznej rzeczywistości nie ma odwrotu. 
Możemy albo to uznać i nauczyć się stosować technologię informacyjną,
albo odwrócić się od niej i... przegrać.
  
Karol Małolepszy

Każdy kolejny rok pracy i obserwacji zmieniającego się świata utwierdza nas w tym, że jeśli nauczyciel nie spróbuje nowoczesnych metod nauczania, to w przyszłości w ogóle przestanie być potrzebny. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ząbkach chce uczyć i uczy przy pomocy nowych technologii. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób je wykorzystać, aby przynosiły pożądane efekty i pozwoliły uniknąć błędów.
Z pewnością nie wolno popaść w przesadę, aby się nie uzależnić. Wiemy jednak na pewno, że wobec powszechnej dostępności do komputerów, samo wyłączenie dziecku domowego sprzętu nie likwiduje ewentualnego problemu uzależnienia. 

Poprzez cykl konferencji i warsztatów  chcemy  pobudzić świadomość rodziców, nauczycieli i wychowawców, pokazać, że wprawdzie nowoczesne technologie niosą ze sobą zagrożenia, o których trzeba wiedzieć, to także są niezwykłym dobrodziejstwem, z którego nasza szkoła czerpie w coraz większym zakresie.

Pragniemy pokazywać, że komputer może być wykorzystany jako bardzo dobre narzędzie nauki. Nie musi być jedynie sprzętem do gry, czy zaistnienia w wirtualnych społecznościach. Nie musi być zbędnym "pożeraczem czasu".


Te przemyślenia stały się przyczynkiem do powstania projektu "Wychowanie w cyberprzestrzeni - szanse i zagrożenia", a jego twórcami są: 

Karol Małolepszy - Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ząbkach
Anna Saar-Auerbach - Wicedyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ząbkach
Marta Archita - nauczycielka informatyki w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Ząbkach
Jacek Pływaczewski - administrator sieci informatycznej - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ząbkach